You are currently viewing Zaproszenie na koncert pt. ,,Hymn Okresu Pasyjnego i medytacje benedyktyńskie ksieni Magdaleny Mortęskiej” w Lubawie.

Zaproszenie na koncert pt. ,,Hymn Okresu Pasyjnego i medytacje benedyktyńskie ksieni Magdaleny Mortęskiej” w Lubawie.

1 września w kościele Św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie odbędzie się koncert w ramach Mid Europe Early Music Festival.
 
To platforma spotkań wybitnych wykonawców i młodych adeptów sztuki muzycznej z wielu krajów. W tym roku Festiwal zawita do Województwa Warmińsko-Mazurskiego za sprawą Fundacji Opcja Benedykta, która intensywnie działa od 2020 w naszym regionie. Koncerty połączone z lekturą tekstów sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej odbędą się zarówno w Olsztynie, Lidzbarku, Braniewie gdzie wystąpi międzynarodowy zespół Reversio jak i w Lubawie i Farynach, gdzie usłyszymy Scholę Węgajty, tak aby mieszkańcy mniejszych ośrodków nie byli pozbawieni dostępu do wydarzeń Festiwalowych. Czwarta edycja Mid Europe Early Music Festival nosi tytuł “Ortus de Polonia – Owoc Polski”. Skupimy się na niezwykłym kunszcie polskiej twórczości wokalno-instrumentalnej epoki Jagiellonów – przełomu renesansu i baroku, którego najwybitniejszym przejawem jest dzieło Mikołaja Zieleńskiego. Zaprezentujemy je połączonymi siłami znakomitego francuskiego zespołu Traversées Baroques z Burgundii (Dijon) i chóru młodzieżowego Angelus Cantat z Głubczyc. Muzykę instrumentalną tej samej epoki, zarówno polską jak i szeroko Europejską usłyszymy w wykonaniu jej wybitnych interpretatorów – Andreasa Bohlena, Coriny Marti, Marka Toporowskiego oraz polsko-litewskiego zespołu Reversio.
 
Serdecznie Zapraszamy!
 

Podziel się.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj artykuł