You are currently viewing Służebnica Boża Magdalena Mortęska ma swoją stronę www oraz profil na Facebooku.

Służebnica Boża Magdalena Mortęska ma swoją stronę www oraz profil na Facebooku.

www.morteska.pl to nowo powstała strona internetowa, poświęcona Służebnicy Bożej Magdaleny Mortęskiej.

Strona internetowa jest dziełem Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny w Lubawie do której w młodości Magdalena Mortęska mieszkając w pobliskich Mortęgach uczęszczała na cotygodniowe Eucharystie, zaś w Adwencie codziennie uczęszczała na roraty.  Warto dodać, iż Matka Mortęska nie zapomniała o swej rodzinie, dla której ufundowała renesansową kaplicę grobową od strony południowej, pokrytą półkolistą czarną kopułą lubawskiej farze, w której do dnia dzisiejszego znajduje się cudowna , łaskami słynąca figura Matki Boskiej Lipskiej. W roku 1626,  Magdalena wraz z siostrami Anną i Zofią ufundowały budowę drewnianego kościołka w Sanktuarium w Lipach. Kościół był otoczony parkanem, a w jego wnętrzu znajdowały się trzy ołtarze i małe organy. Podczas II wojny światowej do kaplicy przy kościele Farnym wpadła bomba lotnicza, na szczęście  nie wybuchła. Przez kilkadziesiąt lat uszkodzona bomba stała w kaplicy Mortęskich.

Na stronie www.morteska.pl  znajdziemy m.in. życiorys podzielony etapy życiowe, obszerne kalendarium, pełną regułę św. Benedykta, informację na temat śmierci, duchowy testament Matki Mortęskiej, informacje o cudach, kilka słów na temat procesu beatyfikacyjnego, modlitwę o beatyfikację,  informacje na temat postulatora oraz składu trybunału beatyfikacyjnego, materiały video, audio.

Wraz ze stroną, rusza Fanpage na popularnym portalu społecznościowym ma przybliżyć sylwetkę Matki Mortęskiej.  Chcemy dotrzeć do jak największej liczby użytkowników. Będziemy informować także o wszelkich aktualnościach na stronie www.

W razie pytań, zastrzeżeń, sugestii, materiałów na temat Służebnicy Bożej Magdaleny Mortęskiej –  prosimy o kontakt

Autor strony Krzysztof.

Podziel się.!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj artykuł